2 czerwca 2017 roku, 41 uczniów z naszej szkoły, pod opieką pani Olgi Wieloch, Małgorzaty Ochman oraz Grażyny Małyski, udało się na niezwykłe spotkanie. Na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach czekali na nas studenci z różnych krajów oraz ich wykładowcy. Pani mgr Karolina Graboń przygotowała dla nas bardzo ciekawy program. Po uroczystym powitaniu, udaliśmy się ,podzieleni na trzy grupy, na zajęcia językowe. Mieliśmy mini lekcje z języka ukraińskiego, włoskiego i chińskiego. Następnie zwiedzaliśmy poszczególne piętra, bawiąc się w internacjonalne podchody. Mieliśmy do wykonania trzy zadania: taniec brazylijski, kwiat z Kirgistanu i włoską mini pizzę. Na zakończenie studenci z Ukrainy przedstawili nam, w języku polskim, własną, współczesną interpretację „Ślubów panieńskich” Aleksandra Fredry. Żal nam, że czas tak szybko biegnie i nasza przygoda ze studentami z różnych stron świata dobiegła końca. W przyszłym roku szkolnym będziemy z niecierpliwością oczekiwać na kolejne spotkania i nowe pomysły. Dziękuję wszystkim rodzicom, szczególnie zaś panu profesorowi Rafałowi Blicharzowi za tą „przygodę”.