Szanowni Rodzice, Drodzy Opiekunowie
Już niebawem – 6 marca 2023 r. rozpocznie się w Rudzie Śląskiej nabór na rok szkolny 2023/2024 do klas pierwszych szkół podstawowych. W bieżącym roku zarówno zgłaszanie dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły jak i rekrutacja kandydatów na wolne miejsca w szkołach znajdujących się poza obwodem właściwym dla miejsca zamieszkania dziecka, będzie odbywała się za pomocą elektronicznego systemu naboru VULCAN. Uprzejmie Państwa prosimy, aby w terminie od 6 do 17 marca 2023 r. założyć konto na platformie naboru, a następnie dokonać elektronicznego zgłoszenia lub złożenia wniosku i dostarczyć niezbędną dokumentację do właściwej szkoły.
Wszelkie informacje dotyczące zasad dokonywania zgłoszenia i składania wniosków, a także terminarz naboru znajdować się będą na stronach internetowych szkół, na oficjalnej stronie Miasta Ruda Śląska, a także na platformie naboru, która znajduje się pod adresem:

Informacji udzielają także pracownicy Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Ruda Śląska: Anna Wlaszczyk, tel. 32 244 90 00, wew. 8622 oraz Piotr Płonka, tel. 32 244 90 00, wew. 8607.

Uchwała Rady Miasta Ruda Śląska PR0007.43.2017 --->

Uchwała Rady Miasta Ruda Śląska PR0007.73.2017 --->

Zarządzenie Prezydenta Miasta SP.0050.2.12.2023 --->

Wykaz ulic lub ich części wchodzące w skład obwodu Szkoły Podstawowej nr 20 im. Marii Konopnickiej w Rudzie Śląskiej

Aroniowa; Bolesława Prusa; Chmielna; Do Gródka; Głogowa; Grzybowa; Handlowa; Huculska; Jabłoniowa; Jacka; Jagodowa; Jana Kochanowskiego; Jeżynowa; Józefa Piłsudskiego (nr parzyste); Kaszubska; Kochłowicka od nr 72 do końca; Krakowska; Krańcowa; ks. Ludwika Tunkla od nr 1 do nr 23; Letnia; Leopolda Staffa; Łąkowa; Malinowa; Mikołaja Reja; Mrówcza; Nasypowa; Ondraszka; Opłotki; Orzechowa; Oświęcimska od nr 147 do końca (nr nieparzyste) od nr 138 do końca (nr parzyste); Pelagii Kwapulińskiej; Pomorska; Poziomkowa; Przemysłowa; Roberta Żymły; Rybna; Rzeczna; Sadowa; Siewna; Stefana Rogozińskiego; Stefanii i Emanuela Pitloków; Sudecka, Szyb Artura; Tatrzańska; Warmińska; Weteranów; Wirecka; Wrocławska; Wyzwolenia od nr 1 do nr 151 (nr nieparzyste) i od nr 2 do nr 148 (nr parzyste).