Przedmiot : Język angielski
Nauczyciel: mgr Beata Pastuszak/ mgr Dorota Zioła
Klasa : I, II, III
Podręcznik: Shine On 1 , Shine On 2, Shine On 3
1.
WYMAGANIA EDUKACYJNE I KRYTERIA NA POSZCZEGÓLNE STOPNIE ORAZ SPOSOBY
SPRAWDZANIA OSIĄGNIĘĆ UCZNIA:
Ocena
celująca:
1. Uczeń spełnia wszystkie kryteria niezbędne do uzyskania oceny bardzo dobrej.
2. Uczeń w wysokim stopniu opanował wiadomości i umiejętności określone programem nauczania.
Ocena bardzo dobra:
1. Uczeń zna wszystkie wprowadzone słowa i wyrażenia, poprawnie je zapisuje i wymawia, zna wszystkie wprowadzone struktury gramatyczne, popełnia sporadyczne błędy leksykalno-gramatyczne, które zwykle potrafi samodzielnie poprawić.
2. Uczeń rozumie polecenia nauczyciela, poprawnie rozwiązuje zadania na słuchanie, zwykle potrafi uzasadnić swoje odpowiedzi.
3. Wypowiedzi ucznia są płynne, logiczne i spójne oraz mają odpowiednią długość. Uczeń przekazuje i uzyskuje wszystkie wymagane informacje, stosuje bogate słownictwo i struktury, popełnia sporadyczne błędy leksykalno-gramatyczne.
Ocena dobra:
1. Uczeń zna większość wprowadzonych słów i wyrażeń, zwykle poprawnie je zapisuje i wymawia, zna wszystkie wprowadzone struktury gramatyczne, popełnia nieliczne błędy leksykalno-gramatyczne.
2. Uczeń rozumie polecenia nauczyciela, poprawnie rozwiązuje zadania na słuchanie.
3. Wypowiedzi ucznia są dość płynne i mają odpowiednią długość, uczeń przekazuje i uzyskuje wszystkie istotne informacje. Wypowiedzi ucznia są logiczne i w miarę spójne, uczeń stosuje adekwatne do tematu słownictwo i struktury, popełnia nieliczne błędy leksykalno-gramatyczne, które nie zakłócają komunikacji.
Ocena dostateczna:
1. Uczeń zna część wprowadzonych słów i wyrażeń, popełnia sporo błędów w ich zapisie i wymowie, zna większość wprowadzonych struktur gramatycznych, popełnia sporo błędów leksykalno- gramatycznych w trudniejszych zadaniach.
2. Uczeń rozumie polecenia nauczyciela, częściowo poprawnie rozwiązuje zadania na słuchanie.
3. Wypowiedzi nie są zbyt płynne, ale mają dostateczną długość. Uczeń przekazuje i uzyskuje większość istotnych informacji, stosuje słownictwo i struktury odpowiednie do formy wypowiedzi, popełnia sporo błędów leksykalno-gramatycznych.
Ocena dopuszczająca:
1. Uczeń zna ograniczoną liczbę podstawowych słów i wyrażeń, popełnia liczne błędy w ich zapisie i wymowie, zna proste, elementarne struktury gramatyczne wprowadzone przez nauczyciela, popełnia liczne błędy leksykalno-gramatyczne we wszystkich typach zadań.
2. Uczeń rozumie polecenia nauczyciela, w ograniczonym stopniu rozwiązuje zadania na słuchanie – rozumie tylko pojedyncze słowa. Wypowiedzi ucznia nie są płynne, uczeń przekazuje i uzyskuje niewielką część istotnych informacji, stosuje niewielki zakres słownictwa i struktur, popełnia liczne błędy leksykalno-gramatyczne.
Ocena niedostateczna:
1. Uczeń nie spełnia większości kryteriów, by otrzymać ocenę dopuszczającą, tj. nie opanował podstawowej wiedzy i nie potrafi wykonać zadań o elementarnym stopniu trudności nawet z pomocą nauczyciela. Braki w wiadomościach i umiejętnościach są na tyle rozległe, że uniemożliwiają mu naukę na kolejnych etapach.
2. SPOSÓB OCENIANIA WYPOWIEDZI PISEMNYCH:
Progi
procentowe ocen:
celujący 96 % -100%
bardzo dobry 95 %
-90%
dobry 89% -75%
dostateczny 74% -50%
dopuszczający
49% -30%
niedostateczny 29% -0%
W przypadku ucznia z
dostosowaniami – stosowanie zaleceń PPP
3.
FORMY SPRAWDZANIA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI
• prace klasowe ( z danego rozdziału) • kartkówki • odpowiedzi ze słówek, w tym wierszyki i piosenki, • zadania domowe, projekty, praca na lekcji
Każdy rozdział z książki ( w klasie II i III) zakończy się testem zapowiedzianym z minimum tygodniowym wyprzedzeniem. Uczniowie klasy II i III będą musieli wykazać się umiejętnością czytania prostych słów lub zdań w języku angielskim oraz znajomością pisowni poznanych słów. Każdy uczeń będzie odpytywany ze znajomości słownictwa z danego tematu leksykalnego, z omawianego rozdziału. Otrzyma obrazki, które będzie nazywał w języku obcym. Zadanie domowe może być sprawdzone przez nauczyciela na ocenę.
4. SPOSÓB OCENIANIA AKTYWNOŚCI
Nauczyciel może stosować różne formy badania aktywności ucznia podczas trwania zajęć, a także nagradzania za pracę (plusy, pieczątki, naklejki).
Pięć plusów będzie oznaczać ocenę bardzo dobrą, pięć minusów ocenę niedostateczną.
5. SPOSÓB OPISYWANIA NIEPRZYGOTOWANIA DO LEKCJI
W przypadku nieprzygotowania (w tym braku pracy domowej, nieprzygotowanie każdej rzeczy, którą zlecił nauczyciel), uczeń zobligowany jest poinformować o tym nauczyciela na początku zajęć lekcyjnych. Nauczyciel odnotowuje ten fakt w dzienniku elektronicznym.
Uczeń ma prawo być nieprzygotowany trzy razy w ciągu półrocza, każde kolejne nieprzygotowanie powoduje otrzymanie oceny ndst.
Test na 10 punktów
10 - cel 9,5- bdb+ 9 - bdb 8,5- db+ 8 - db 7,5- db- 7- dst + 6- dst 5- dst – 4- dop + 3- dop 2-0- ndst |
Test na 15 punktów
15- 14,5- cel 14- bdb 13- db+ 12- db 11- dst+ 10-9-dst 8- dst- 7- dop+ 6- dop 5- dop- 4-0- ndst |
Test na 20 punktów
20-19,5- cel 19- bdb+ 18- bdb 17- db+ 16- db 15- db- 14- dst+ 13-11- dst 10- dst- 9- dop+ 8-7- dop 6- dop- 5-0- ndst
|
Test na 25 punktów
25-24- cel 23- bdb 22-21- db+ 20- db 19- db- 18- dst+ 17-14- dst 13- dst- 12- dop+ 11-9- dop 8- dop- 7-0- ndst |