Super User    piątek, 24, luty 2017 16:27
24 lutego 2017

24 lutego 2017 roku odwiedziła naszą szkołę pani Gvantsa Kobakhidze pochodząca z Gruzji.
Obecnie mieszka w Polsce i jest  na studiach doktoranckich  na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.
Podczas spotkania opowiadała uczniom klas II b, IV b i V a o kulturze, zabytkach, atrakcjach turystycznych oraz kulinarnych Gruzji.
Najciekawszym momentem zajęć była, dla dzieci, nauka liczenia po gruzińsku oraz zapisywania swoich imion w tym języku.
Uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację i filmy o Gruzji, a także wysłuchać ciekawych opowieści naszego gościa.
Podczas zajęć pojawiły się też pytania, czyli to, co interesuje najmłodszych?
Pani Gvantsa była pod wrażeniem, że dzieci w Polsce są tak otwarte na świat.
Nasz gość opowiedział o Polakach, którzy cieszą się dużym szacunkiem w Gruzji - zmarłym Prezydencie RP profesorze Lechu Kaczyńskim,
wielkim kompozytorze i pianiście Fryderyku Chopinie oraz współczesnym bohaterze, piłkarzu Robercie Lewandowskim.
Studentka z Gruzji została zaproszona przez Panią Dyrektor na zajęcia, które odbędą się 21 marca z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.
Kolejne spotkanie ze studentką z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, pochodzącą z Kirgistanu, odbędzie się 17 marca 2017 roku.
Zapraszam do GALERII, aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.