Super User    środa, 08, luty 2017 12:33
2 grudnia 2016

2 grudnia 2016 roku odwiedziły naszą szkołę dwie studentki - doktorantki, pochodzące z Włoch. Od czterech lat mieszkają one i studiują w Katowicach. Biegle posługują się językiem polskim, który jest głównym przedmiotem ich studiów doktoranckich. Nie tylko znajomość naszego języka, ale również otwartość i radość życia naszych gości, sprawiła, że komunikacja z uczniami była fantastyczna. Po raz kolejny, dzięki współpracy z Uniwersytetem Śląskim, dzieci miały okazję poznać opinię obcokrajowców na temat Polski i tego, co ich zachwyca w naszym kraju. Ciekawe zajęcia, w których wzięły udział klasy II b, II c, III a i III c miały również na celu prezentację Włoch - języka, zabytków, przyrody, kuchni i wielu innych walorów. Dzieci uczyły się śpiewać i tańczyć. Poznały kilka słów języka migowego oraz miały okazję skosztować regionalnej włoskiej potrawy. Natomiast nasi goście, wzięli udział w akademii podsumowującej TYDZIEŃ REGIONALNY oraz degustacji śląskich smakołyków. Dodatkową atrakcją dla Włoszek było spotkanie z górnikami, którzy zaszczycili nas ubrani w galowe mundury, w związku z obchodzoną tego dnia w szkole BARBÓRKĄ. Kolejne spotkanie z tego cyklu odbędzie się 5 stycznia 2017 roku.

Galeria zdjęć - http://sp20.elsat.net.pl/index.php/galerai-1?view=album&album=6363123415225525809&page=1