Super User    środa, 08, luty 2017 12:32
5 stycznia 2017

5 stycznia 2017 roku odwiedził naszą szkołę CHANG IL YOU - Koreańczyk, student PUBLICYSTYKI KULTURALNEJ na studiach magisterskich na UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM w Katowicach.
To kolejne spotkanie w ramach projektu współpracy z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach.
Dzieci z klasy II i VI były zachwycone zajęciami, podczas których dowiedziały się nie tylko o Korei Południowej, ale również o Chinach i Japonii.
Informacje na temat kultury, języka, architektury, strojów, edukacji, przysmaków, krajobrazu, klimatu przeniosły nas w świat Pana Karola, bo takie polskie imię wybrał nasz koreański gość.
Uczniowie z wielką uwagą słuchali opowieści, oglądali prezentację oraz film.
Ilość pytań świadczy, że taka forma edukacji jest niezwykle interesująca, zarówno dla drugoklasistów, jak i szóstoklasistów.
Dzieci były nie tylko zainteresowane Koreą Południową, ale również przyczyną wyboru przez Pana CHANG IL YOU naszego kraju, jako miejsca studiowania.
Jesteśmy dumni, że obcokrajowcy zachwycają się Polską i chcą tutaj studiować.
Zapraszam do GALERII, a przekonacie się, jak przebiegały nasze zajęcia- Grażyna Małyska.

Koreańskie wyrazy

Galeria zdjęć - http://sp20.elsat.net.pl/index.php/galerai-1?view=album&album=6373607892542405889&page=1

-  Wiadomości Rudzkie