Super User    wtorek, 07, luty 2017 12:33
3 lutego 2017 roku,

W ramach projektu realizowanego przez naszą szkołę we współpracy z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach, 3 lutego 2017 roku, odwiedził naszych uczniów student - Pan Roman Fidel Pomareda Włodarczyk. Urodził się w La Asuncion i przez 18 lat mieszkał w Wenezueli na wyspie Isla de Margarita.
Jego mama jest Polką, a ojciec Wenezuelczykiem. Rodzice Pana Romana mieszkają i pracują w Wenezueli. On natomiast i siostra, wybrali nasz kraj, jako miejsce studiowania i pracy.
Nasz gość od pięciu lat mieszka w Polsce,najpierw przez rok w Krakowie, skąd pochodzi jego mama,
a od czterech lat w Katowicach, gdzie studiuje na Międzynarodowych Studiach Polskich na Uniwersytecie Śląskim.
Zajęcia, które odbyły się 3 lutego 2017 roku, były przeznaczone dla uczniów klasy II b i VI b.
Dzieci poznały krajobraz, klimat, walutę, flagę, położenie geograficzne, rośliny, zwierzęta, atrakcje turystyczne oraz kuchnię i edukację Wenezueli. Uczniowie wysłuchali też jednej z legend.
Spotkanie zakończyło się serią pytań. Ich ilość i różnorodność świadczy o dużym zainteresowaniu tematem.
Szóstoklasiści przygotowali dla naszego gościa pamiątkową laurkę oraz słodki upominek.
Zachęcam do odwiedzenia GALERII, gdzie można zobaczyć zdjęcia z tych niezwykłych zajęć.
Za nami już cztery spotkania ze studentami z różnych krajów.
Zdjęcia ze spotkania - http://sp20.elsat.net.pl/index.php/galerai-1?view=album&album=6382885035599196049&page=1

- Wiadomości Rudzkie