Dwudniowe Zawody Pływackie organizowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak i Ministerstwo Sportu i Turystyki odbyły się 16 i 17 czerwca 2018 r. w Gliwicach na basenie Olimpijczyk pod hasłem "Otylia CUP".

W zmaganiach pływackich wzięło udział pięciuset /500/ zawodników z całej Polski i zza granicy. Naszą szkołę Nr 20 w Rudzie Śląskiej - Kochłowicach reprezentowała uczennica V klasy Wiktoria Nowakowska - Baranowska na co dzień pływaczka Klubu "Manta" Kochłowice. Zdobyła III miejsce,  Brązowy Medal i stanęła na zwycięskim podium. Wiktoria po zwycięstwo popłynęła stylem klasycznym na dystansie 100 metrów. Dekoracji dokonała Mistrzyni Świata i Mistrzyni Olimpijska Otylia Jędrzejczak.  Gratulujemy uczennicy reprezentowania szkoły i życzymy dalszych sukcesów.