Szkoła Podstawowa nr 20 w Rudzie Śląskiej

Super User    piątek, 09, październik 2015 13:55
10 lecie etwinngu

Marta Zuber
Barbara Miguła

7 maja 2015r. w naszej szkole odbyły się obchody 10-lecia etwinningu.


Ale czym jest etwinning i co ma wspólnego z naszą szkołą?
eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.
Nasza szkoła ma na swoim koncie 3 zrealizowane projekty etwinningowe:
1. „How children see te autumn" –wymiana zdjęć, obrazów i krótkich filmów z 9 europejskimi pratnerami 2008r.
2. „Christmas Cards" – wymiana karek świątecznych ze szkołą norweską 2015r.
3. „Happy" – teledysk przygotowany ze szkoła hiszpańską– 2015r.
Z okazji 10-lecia działalności etwinningu, postanowiliśmy włączyć się w jego obchody. Zachęciliśmy wszystkich uczniów, aby w tym dniu przyszli ubrani na żółto-niebiesko (barwy etwinningu). Na boisku szkolnym czekało na nas mnóstwo atrakcji (wszyscy uczniowie przyszli z wyciętymi żółto-niebieskimi łapkami, które zostaną wysłane na pamiątkę obchodów do naszych europejskich partnerów) .Najpierw wysłuchaliśmy krótkiej informacji o celu imprezy, później Filip i Natalia, w języku angielskim przedstawili nasz plan obchodów, którym podzieliliśmy się z naszymi partnerami. Następnie ułożyliśmy ludzkie lego – 10 –na znak 10-lecia etwinningu i wypuściliśmy w powietrze 120 balonów – emocji było co nie miara! Później wszyscy uczniowie -mali i duzi, a także nauczyciele zatańczyli taniec Veo Veo, z pozdrowieniami dla naszych hiszpańskich kolegów. Następnie uczniowie zostali zaproszeni na mini dyskotekę i okazało się , że nasi podopieczni chcieli więcej. Na sam koniec pani Dyrektor wylosowała spośród wszystkich ok. 200 łapek sześć, których właściciele obdarowani zostali etwinningowymi gadżetami :) Później klasa1a zatańczyła taniec „Czterech stron świata" na znak przyjaźni między wszystkimi ludźmi. Urodziny nie byłyby urodzinami gdyby nie tort...przygotowany z papieru, tworzył 14 kawałków, w których ukryte były cukierki. Dwanaście kawałków dla każdej z klas, jeden dla nauczycieli i jeden dla pozostałych pracowników! Można śmiało napisać, że impreza była baaaardzo udana!

 

10 lecie etwinningu

http://www.etwinning.pl/10-urodziny/

Sfera TV

http://www.sferatv.pl/vod/informacyjne/wydarzenia/11751-wydarzenia-7-maja-2015ik

p. Drabik

https://www.youtube.com/watch?v=2iqcFTeGM-o

P. Maresz

https://www.youtube.com/watch?v=1ClBG59013U

 
enfrdeptes

Zobacz także

 

niem ma klase

  

baner250x90 ws

Zasady dotyczące cookies: Ta witryna podobnie jak większość stron internetowych wykorzystuje pliki cookies. Nie zawierają one żadnych danych osobowych. dowiedz się więcej »..

Akceptuję pliki cookies.

EU Cookie Directive Module Information